Wręczenie dyplomów najlepszym absolwentom oraz przyznanie tytułu "Absolwenta z Pasją" UŚ

20 listopada 2017 roku w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów najlepszym absolwentom roku akademickiego 2016/2017.

Przemówienie okolicznościowe wygłosił JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk. Studenci zostali wyróżnieni m.in. za bardzo wysoką średnią ocen z całego okresu studiów, osiągnięcia naukowe lub artystyczne.

Najlepszym absolwentom JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Andrzej Kowalczyk wręczył dyplomy oraz listy gratulacyjne. Wyróżnionym gratulowali dziekani poszczególnych wydziałów Uniwersytetu Śląskiego oraz prezydenci, burmistrzowie i wójtowie miast, z których pochodzą.

Absolwenci zostali także zostali uhonorowani listami rekomendacyjnymi od Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów UŚ, Prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach Tadeusza Donocika.

W wydarzeniu uczestniczyli przyjaciele, znajomi i rodziny osób wyróżnionych.

Uroczystość wręczenia dyplomów najlepszym absolwentom to wydarzenie wpisujące się w obchody jubileuszu 50-lecia istnienia Uniwersytetu Śląskiego.

Uroczystość była także okazją do przyznania tytułów Absolwentów Honorowych, wyróżnieni zostali: Halina Bieda, Dyrektor Muzeum Powstań Śląskich, Radna Sejmiku Województwa Śląskiego V kadencji, dr Kazimierz Dębowski, Prezes firmy Noma 2, Kazimierz Karolczak, Przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Podczas uroczystości wystąpił Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice”.

Ogłoszone zostały również wyniki piątej edycji uniwersyteckiego plebiscytu „Absolwent z Pasją”.

Tytuł Absolwenta z Pasją 2017 roku otrzymał Rafał Warchulski, który ukończył geologię, o specjalności: geochemia i mineralogia.

Nagrodę główną w plebiscycie ufundowała firma Future Processing. Nagrody przekazały również Tauron Polska Energia, Muzeum Powstań Śląskich, Muzeum Historii Katowic i Opel Mucha sp. j.

Źródło: http://www.us.edu.pl/wreczenie-dyplomow-najlepszym-absolwentom-0

fot. Julia Agnieszka Szymala, UŚ