Podpisanie deklaracji członkowskiej Stowarzyszenia przez Prezes ZUS

W środę 7 czerwca 2017 r. gościem Uniwersytetu Śląskiego była prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. dr hab. Gertruda Uścińska.

Program wizyty obejmował m.in. spotkanie z JM Rektorem prof. dr. hab. Andrzejem Kowalczykiem, prorektorem ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr. hab. prof. UŚ Tomaszem Pietrzykowskim oraz prezesem Stowarzyszenia Absolwentów UŚ i prezesem Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach Tadeuszem Donocikiem.

Efektem spotkania było podpisanie umowy pomiędzy uczelnią a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, której przedmiotem jest nawiązanie współpracy partnerskiej w zakresie działalności dydaktycznej, rozwojowej, naukowej, badawczej, a także realizacji wspólnych projektów z zakresu tematyki ubezpieczeń społecznych.

Prezes Gertruda Uścińska, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, uroczyście podpisała również deklarację członkowską Stowarzyszenia Absolwentów UŚ, zasilając jego grono.

fot. Julia Agnieszka Szymala UŚ