Urodziny Spodka

22 października 2016 roku w hali widowiskowo-sportowej Spodek w Katowicach odbywać się będą obchody 45. Urodzin obiektu.
W ramach obchodów organizatorzy zaplanowali dzień otwarty, koncert. Program dnia otwartego obejmuje m.in.: ślizgawki na z lodowisku, animacje dla dzieci, zabawy i gry interaktywne, spotkania i treningi z udziałem znanych sportowców, malowanie laurek i wyświetlanie prac na ekranie przed obiektem. Po Spodku oprowadzać będą znane, związane z halą osoby, odbędzie się także debata „Co dalej ze Spodkiem” z udziałem urbanistów, socjologów i architektów. Na terenie Spodka będzie można również odwiedzić stanowisko Uniwersytetu Śląskiego.

O godz. 18.00 rozpocznie się koncert polskich gwiazd dla Spodka. Wydarzenie będzie spektaklem prezentującym historię Spodka i związane z nim wspomnienia. Udział wezmą m.in.: jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych – Lady Pank, grupa Myslovitz, raper Miuosh i zespół Kaliber 44, wokalista i lider TSA Marek Piekarczyk oraz zespół Cree. Artyści wykonają utwory z własnych repertuarów oraz zagranicznych gwiazd, które na przestrzeni minionych lat występowały w słynnym katowickim obiekcie. 22 października będzie można usłyszeć m.in.: największe hity zespołów takich jak Metallica, Genesis, Depeche Mode, Deep Purple, Simple Red oraz wokalistów: Erica Claptona i Robbiego Williamsa. Wieczór poprowadzą Piotr Baron i Piotr Stelmach.

Bilety na koncert z okazji 45. urodzin jednego z symboli Katowic dostępne są na platformie www.ticketpro.pl oraz w sieciach sprzedaży Empik, Media Markt i Saturn.

Szczegółowy plan 45. urodzin Spodka oraz wykaz miejsc, w których prowadzona jest sprzedaż biletów, znajdują się na stronie: http://www.spodekkatowice.pl/pl/urodziny-spodka/103/